Bu çeviri bir çeviri makinesi tarafından yapılmıştır. Bu nedenle olası hatalar için garanti verilemez.

 

Gönüllü ödev yardımı

 Ev ödevi denetimi - neden?

 

Genel:
Çocuklarla ve ergenlerle uğraşmak benim için her zaman bir tür hobi olmuştur, onlara ulaştığınızda çocukların tarafsızlığı ve şevki ile beslenir.

Bunu hep başardım ve üstlerim bunu bildikleri için beni iş yerime "Çocuk, Öğrenci ve Öğrenci Temsilcisi" olarak atadılar. 40 yılı aşkın bir süre hava durumu servisinde sertifikalı meteorolog olarak vardiyalı olarak çalıştım.

Operasyonel hizmetten ayrıldıktan sonra kendimi tamamen çocuklar için gönüllü olmaya adayabildim. Ek olarak, göçmen kökenli çocukların ev ödevlerine yardım etmeyi teklif ettim, bu her zamankinden daha alakalı bir sorun.

Haftada dört kez bu işlevde aktifim. Ama aynı zamanda zihinsel olarak daha fazla zorlanmak istediğim için, birkaç yıldır ilkokul dışındaki öğrencilere, yani ÜÇ OKUL GRUBUNUN TÜMÜNDEN, özel bir ortamda ev ödevlerine yardım etmeye başladım. Konular: Almanca (yazarlık eğitimiyle), İngilizce (ABD'de birkaç yıl kaldıktan sonra) ve matematik (doğa bilimcisi olarak).

Ayrıca, şu anda bu alanda yaklaşık 15 yıllık bir deneyime sahibim. Bu yüzden benim yardımım, anlamadığınız bir okul materyalini yeniden düzenlemenin ötesine geçiyor. Öğrenme yardımcıları olacaktır: Mümkün olduğu kadar etkili bir şekilde nasıl öğrenirsiniz? Basit "Daha fazla pratik yapmalısın!" neyi ve nasıl pratik yapabileceğinizi/yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız işe yaramaz.

Bu konudaki "çalışmam" kesinlikle isteğe bağlıdır! Mali veya başka türlü her türlü bağışı reddediyorum. Ama tabii ki, eğer birisi takdirini göstermek isterse - Her çeşit alkolsüz tatlı için her zaman hazırım. Ebeveynler çalışmalarımdan memnunsa, kar amacı gütmeyen belirli bir kuruluşa bağış da kabul edilir.

"Rezervasyon" ve yürütme:

Yardım edeceğim çocukları ve/veya gençleri kendim seçerim. Aşağıdakiler geçerlidir: Yardımımı bir kez teklif ediyorum. İlgi varsa, tercihen yardım teklif ettiğim kişinin babası veya annesi tarafından e-posta yoluyla benimle iletişime geçilmesi gerekir. Bugünün histerisi karşısında yabancı çocuklara yaklaşan biri olarak çıkma korkusuyla ikinci kez yardım teklif etmeyeceğim.

Eğer ilgileniyorsanız ve bu konuda beni e-posta ile bilgilendirdiyseniz, ilk adım söz konusu çocuğun ebeveynleri ile ayrıntılı bir görüşmedir. İçinde tam olarak neden yapmaktan hoşlandığımı, nasıl yapmak istediğimi ve söz konusu çocuktan ne beklediğimi açıklayacağım. Ek olarak, ilgilenirseniz kendim hakkında bilgi vereceğim.

Yardım, yetişkinlerin (ebeveynlerin) hazır bulunması koşuluyla, haftada bir, bir buçuk saat, çocuğun evinde sağlanmalıdır. Teklif, Buchenau'daki evleri yürüme mesafesinde olan çocuklar için geçerlidir.

yardımın sonu

İşim, hem çocuk ve/veya ebeveynleri hem de benim tarafımdan derhal geçerli olmak üzere herhangi bir zamanda sonlandırılabilir.Bundan sonra herhangi bir yükümlülük yoktur.

kendi adıma:

Operasyonel meteoroloji servisinden ayrıldıktan sonra bambaşka içeriklerle yepyeni bir hayata başladığım için "Chris Frey" takma adını benimsedim. Bu takma adla yayımlanmış iki büyük romanım ve kısmen yayımlanmamış çeşitli öykülerimin yazarlığını da yapıyorum. Bu web sitesine göz atabilirsiniz.

Ayrıca bu takma adla bir bilim sitesi (www.EIKE-Klima-Energie.eu) için bilimsel metinlerin İngilizce'den Almanca'ya ve tersi yönde gönüllü çevirmeni olarak hareket ediyorum.

Ve bununla ev ödevleriyle ilgilenen tüm çocuklara yardım edin: YALNIZCA CESUR !! BANA YAZ! Tercihen bir telefon numarası ile (muhtemelen SADECE KARA HAT, cep telefonu numarası yok). Ön görüşme için randevu almak üzere sizinle hemen iletişime geçeceğim.

Christian Freuer (Chris Frey)
© Chris Frey, Aralık 2017